Znieważył nauczycielkę podczas lekcji zdalnej. Teraz stanie przed sądem

Nastolatek z Tarnowa, który w wulgarny sposób nazwał swoją nauczycielkę odpowie przed sądem dla nieletnich za znieważenie pedagoga.

Fot. Policja

 

Do nieprzyjemnego incydentu doszło końcem kwietnia podczas nauki zdalnej. Zamiast skupić się na lekcji hiszpańskiego, 15-latek grał w tym samym czasie na komputerze z kolegami. Zapomniał przy tym, że nie wyciszył mikrofonu i w wulgarny sposób wyraził się do znajomych o swojej nauczycielce, a ta uznała za stosowne zgłosić zachowanie ucznia Policji. Sprawą zajmowali się policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód. Przesłuchali nastolatka w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego, a zaraz potem przekazali akta do sądu rodzinnego.
Polskie prawo gwarantuje nauczycielom ochronę na równi z policjantami i innymi funkcjonariuszami publicznymi. Zatem podczas wykonywania swojej pracy, pedagodzy mają zapewnioną dokładnie taką samą ochronę jak funkcjonariusze na służbie. W konsekwencji ściganie przestępstw w nich wymierzonych ścigane jest z urzędu, a sprawcom grożą kary grzywny, ograniczenia wolności oraz pozbawienia wolności do roku.
Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE