65-latek chciał ukraść rower z miłości

Krakowscy dzielnicowi zatrzymali 65-latka, który na jednej z ulic w Bronowicach próbował ukraść rower by dać go w prezencie ukochanej. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania kradzieży.

Fot. Pixabay

28 maja br. dzielnicowi z Komisariatu Policji IV w Krakowie patrolując rejon Bronowic, przy jednym z przystanków tramwajowych zauważyli mężczyznę, który usiłował pokonać zabezpieczenie pozostawionego tam roweru. Kiedy funkcjonariusze podeszli do niego szybko odrzucił narzędzia, którymi chciał przeciąć linkę zabezpieczającą rower i próbował uciec.

Policjanci nie pozwolili jednak na to i natychmiast zatrzymali oraz wylegitymowali niedoszłego złodzieja. Przy 65-latku zabezpieczono różne narzędzia, które najprawdopodobniej miały ułatwić mu kradzież. Mężczyzna trafił do pobliskiego komisariatu, gdzie w trakcie przesłuchania przyznał, że chciał ukraść upatrzony wcześniej jednoślad, gdyż zamierzał … sprezentować go swojej partnerce. Następnego dnia, sprawca usłyszał zarzut usiłowania kradzieży. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE