Po nieudanym zakupie respiratorów, teraz ma zostać ministrem cyfryzacji?

Do rządu ma powrócić były wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński, który po nieudanym zakupie respiratorów latem zeszłego roku, zniknął ze sceny politycznej wraz z ówczesnym ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim. 

Fot. Pixabay

Janusz Cieszyński nie nacieszył się długo z fotela wiceministra. Od 2018 roku odpowiedzialny był w Ministerstwie Zdrowia m.in za inwestycje finansowe z Funduszy Europejskich.

Latem zeszłego roku wraz z ówczesnym ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim, Cieszyński zniknął ze sceny politycznej. Tuż po kontrowersyjnym zakupie respiratorów od firmy E&K, która miała należeć do handlarza bronią. Firma dostarczyła wtedy 200 respiratorów z zamówionych 1241 i pomimo wpłaty przez rząd dosyć wysokiej zaliczki w wysokości 154 mln zł.

Resort zdrowia odstąpił od umowy a na firmę nałożył finansowe kary, jednak decyzje zakupu respiratorów do dziś odbijają się głośnym echem i wywołują spore kontrowersje.

Jak podaje nieoficjalnie Interia, Janusz Cieszyński w przyszłym tygodniu ma odebrać nominację na ministra cyfryzacji. Sam zainteresowany, w rozmowie z portalem powiedział, że nie może komentować takich decyzji premiera.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE