Wesoły tramwaj za chwilę rusza w trasę! Trzeba się spieszyć!

Wesoły tramwaj Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie rozpoczyna swój wesoły, muzyczny kurs wraz z niespodziankami dla najmłodszych. Jak go rozpoznać? Na wyświetlaczu widnieje Dzień Dziecka. 

fot. MPK S.A. w Krakowie

Wesoły tramwaj z okazji Dnia Dziecka rusza już o 9.30 z zajezdni tramwajowej Podgórze przy ul. Brożka.

Lajkonik z napisem Dzień Dziecka na wyświetlaczu, przejedzie ul. Wadowicką, Kalwaryjską, Krakowską, Stradomską i św. Gertrudy dojedzie do centrum miasta. Tam będzie kursował wokół pierwszej obwodnicy przez około godzinę.

Jak informuje MPK  w środku czeka wiele atrakcji, jak podróżujące nim maskotki rozdające słodycze oraz znane muzyczne przeboje dla dzieci. Wśród maskotek będzie można spotkać zarówno krakowskiego Lajkonika z Teatru Ludowego, maskotkę MPK Trambusia, Kropelkę z Wodociągów Miasta Kraków a z MPEC rozgrzewać atmosferę będzie Kaloryferek. Na pokładzie znajdzie się także Klaun, Dziadek Tadek z wnuczkiem Olkiem i smokiem Skratkiem.

Wesoły tramwaj zatrzymywać się będzie na przystankach w centrum: Poczta Główna, Teatr Słowackiego, Stary Kleparz, Teatr Bagatela, Filharmonia, Plac Wszystkich Świętych.

Będzie jeździł ok. godzinę między 10 a 11, więc warto się pospieszyć.

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE