Szczepienia przeciw Covid-19 obowiązkowe dla dzieci? „Najpewniej wejdzie do programu szczepień u dzieci”

Dr Konstanty Szułdrzyński, członek Rady Medycznej powiedział, że gdy zostanie dowiedzione bezpieczeństwo szczepionki w przypadku młodszych dzieci, „najpewniej wtedy szczepionka wejdzie do ich programu szczepień”.

Fot. Shutterstock

Na antenie Radia Plus Konstanty Szułdrzyński stwierdził, że „W tej chwili szczepionka w Europie i na świecie dopuszczona jest – tylko jedna, Pfizera – od 12. roku życia, a to oznacza: 'od ukończonych 12 lat'. Program szczepień te dzieci obejmie. Pozostałe zastosowania, czyli u dzieci młodszych, są na razie w fazie badań” – mówił – „Najpewniej wtedy ta szczepionka przeciwko koronawirusowi wejdzie do programu szczepień u dzieci. Obowiązkowych czy nieobowiązkowych – zobaczymy. Ale będzie częścią pakietu, tak jak szczepimy przeciwko odrze, gruźlicy i całej reszcie” – dodał.

Na razie szczepienia są dostępne dla wszystkich dorosłych, a także nastolatków od 12 roku życia. Najprawdopodobniej punkty szczepień pojawią się także w szkołach podstawowych, jednak rząd nie wyrobi się z ich organizacją do wakacji. Powstanie takich miejsc planowane jest we wrześniu.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE