14-latek zabrał kluczyki i ruszył w trasę. Spowodował zderzenie

Przed sądem dla nieletnich będzie odpowiadał 14- letni mieszkaniec gminy Babice, który bez wiedzy matki zabrał jej samochód, a następnie jadąc ze swoim 16 -letnim kolegą doprowadził do zderzenia z audi.

Fot. Pixabay

W nietypowy sposób postanowił świętować Dzień Dziecka 14- latek, który zabrał mamie kluczyki od fiata i wraz z swoim nieco starszym kolegą wybrał się na przejażdżkę.

1 czerwca br., około godz. 15:30 dyżurny komisariatu Policji w Alwerni otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej  do której doszło w miejscowości Mętków. Policjanci ustalili, że nieletni kierowca fiata wykonując manewr skrętu w lewo zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadące audi, kierowane przez obywatela słowackiego.

Na szczęście nic poważnego nikomu się nie stało. Na miejsce przyjechała również matka nieletniego, w obecności której przebadano syna na  zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.  Zarówno kierowca audi, jak i 14- latek byli trzeźwi. Sprawa niefortunnej przejażdżki znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE