Wodecki Twist Festival – to już dziś!

„Zapraszamy na tegoroczną edycję festiwalu Wodecki Twist” – pisze Urząd Miasta Kraków. „Takiego twista jeszcze nigdy nie było! Oto energia najbarwniejszej epoki w historii rozrywki, ale też jazz, brzmienia elektroniczne oraz sam Zbigniew Wodecki w zupełnie nowej, zaskakującej odsłonie. Ten niepowtarzalny koncert będzie można oglądać na żywo! Początek dzisiaj o godz. 21.00” – pisze UM.

Fot. Kraków.pl

4. edycja festiwalu, realizowana po raz kolejny w wymagających dla kultury czasach, nawiązuje bezpośrednio do lat 70. ubiegłego wieku – jednego z najbardziej inspirujących, bogatych i szalonych czasów dla muzyki, designu, mody i ludzi.

Zbigniew Wodecki nie tylko zadebiutował wtedy na polskiej estradzie, ale też chętnie eksperymentował, sięgał po różne style i gatunki. Wtedy właśnie rodzi się płyta „1976”, która – choć on tego mógł przewidzieć – dostanie drugie życie po blisko 40 latach. Do tego okresu i do tego Zbigniewa Wodeckiego wracamy w towarzystwie najwspanialszych polskich wokalistów i muzyków.

– Ten pomysł jest odważny, ale i fascynujący dla każdego, kto wyruszy z nami w tę podróż – przyznaje dyrektor artystyczna festiwalu Kasia Wodecka-Stubbs. – Nie udało nam się zagrać tradycyjnej gali, ale uda się pokazać inną, niezwykle utalentowaną i charyzmatyczną, jak zawsze, twarz Zbigniewa Wodeckiego. Co tworzył między szkołą, koncertami w orkiestrze radiowej, występami z Anawą czy Ewą Demarczyk? Jazz! Ale też swoje ikoniczne, największe przeboje, jak „Zacznij od Bacha” czy „Opowiadaj mi tak”. Pokażemy niesamowity kolaż muzyki lat 70., połączonej ze współczesnymi aranżacjami znakomitych muzyków, a nawet w dialogu z dzisiejszą muzyką elektroniczną – dodaje.

Dzisiaj, 4 czerwca, o godz. 21.00 w magnetycznej scenerii – na ostatnim piętrze najwyższego budynku Krakowa, czyli Unity Centre / Unity Tower – zostanie zaprezentowany publiczności kolaż archiwalnych nagrań, współczesnych aranżacji jazzowych i uwielbianych piosenek Zbigniewa Wodeckiego. Publiczność będzie mogła oglądać wydarzenie na żywo w sieci oraz na telebimie przy Forum Przestrzenie.

W tym najoryginalniejszym muzycznym twiście tego lata udział wezmą:

  • Hanna Banaszak
  • Kayah
  • Mrozu
  • Baasch
  • Henryk Miśkiewicz
  • Marek Napiórkowski
  • Michał Tokaj
  • Michał Barański
  • Paweł Dobrowolski.

Gość specjalny: Zbigniew Wodecki z archiwalnych nagrań audio i wideo.

– To odważny repertuar i ekstrawaganckie miejsce. Na dachach Krakowa zabrzmią najpiękniejsze przeboje i wystąpią cudowni artyści. Nazwaliśmy to wydarzenie po prostu: Dialogi. Dialogi muzyczne, pokoleniowe, ponadczasowe i najwyższej jakości – mówi Kasia Wodecka-Stubbs.

Natomiast w samo południe przypomniane zostanie, jak fantastyczne polskie chóry śpiewają Zbigniewa Wodeckiego. Z wielką nadzieją, że za rok będziemy mogli się już spotkać w dużym gronie na krakowskim rynku!

Zobacz szczegóły festiwalu.

Koncert transmitowany będzie na kanale YouTube Wodecki Twist Festiwal oraz na platformie PLAY KRAKÓW. Transmisja na żywo także na telebimie przy Forum Przestrzenie.

Projekt realizowany w ramach pasma Kraków Culture, nowej polityki kulturalnej Miasta Krakowa. Wydarzenie finansowane jest ze środków Miasta Krakowa.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE