Kierujący 16-tonową ciężarówką gnał na podwójnym gazie

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni od prowadzili czynności związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach w trakcie długiego weekendu. Do kontroli zatrzymali kierowcę 16-tonowego tira.

Fot. Pixabay

Sprawdzając zachowanie dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami, jako miejsce kontroli wybrali punkt znajdujący się w obrębie przejścia dla pieszych, na bardzo ruchliwej drodze krajowej nr 94.

Około godz. 8:30, funkcjonariusze zatrzymali kierującego zespołem pojazdów o łącznej masie całkowitej 16 ton. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość aż o 24 km/ h. Co więcej, w trakcie kontroli został on przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Pomiar pokazał ponad 1 promil alkoholu.

51-letniemu mieszkańcowi województwa wielkopolskiego za brawurową jazdę na „podwójnym gazie” grozi wysoka kara. Już stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Kierujący odpowie za popełnione wykroczenie tj. przekroczenie dozwolonej prędkości oraz za przestępstwo z art. 178 a par. 1 kk tj. kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości za które grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE