Pamiętajcie! Most na ulicy Piastowskiej jest zamknięty

W poniedziałek, 7 czerwca, rozpocznie się remont mostu nad Rudawą na ul. Piastowskiej. W związku z tym most zostanie zamknięty, wprowadzone także zostaną zmiany w organizacji ruchu drogowego.

Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Aby prace na moście przebiegły sprawnie, niezbędne jest jego zamknięcie. Zostanie on zamknięty dla ruchu kołowego w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Dla pojazdów zostaną wyznaczone objazdy: ul. Królowej Jadwigi, al. marsz. Ferdynanda Focha, al. Adama Mickiewicza, ul. Czarnowiejską (ewentualnie ul. Władysława Reymonta). Ruch pieszych będzie prowadzony raz prawą, a raz lewą stroną mostu. Z kolei ruch rowerowy zostanie skierowany na ulice. Emaus i Na Błoniach.

W środę, 2 czerwca, na ul. Piastowskiej, w godz. 14.00-18.00 działa punkt informacyjny Zarządu Dróg Miasta Krakowa. O remoncie zostały poinformowane także okoliczne szkoły oraz radni dzielnicowi.

Wykonanie remontu mostu zostało skoordynowane z pracami, jakie mają ruszyć w połowie czerwca na ul. Królowej Jadwigi. Informacje o tej inwestycji zostaną przekazane w osobnym komunikacie.

Roboty na moście potrwają do połowy sierpnia, przy czym wznowienie ruchu na moście planowane jest na początek sierpnia.

W czasie remontu wymieniona zostanie izolacja płyty pomostu, renowacji poddana zostanie powłoka antykorozyjna konstrukcji stalowej i balustrad, przyczółki zostaną oczyszczone i naprawione, uwieńczeniem będzie położenie nowej nawierzchni jezdni.

Koszt prac to ok. 470 tys. zł.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE