Dr Paweł Grzesiowski podał dokładną możliwą datę następnej fali koronawirusa

Eksperci nie mają złudzeń: czwarta fala stanie się faktem i tylko szczepienia będą w stanie zminimalizować jej skutki. Dr Paweł Grzesiowski wypowiedział się na temat możliwej daty powrotu koronawirusa.

Fot. Warszawa w Pigułce

Doktor Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej, był gościem w Polsat News.

Ekspert przyznał, że na razie sytuacja jest dużo lepsza niż była – są wolne łózka i respiratory, a szczepienia powodują, że liczba zakażeń jest coraz niższa. Dodał jednak, że trzeba zdawać sobie sprawę z zagrożenia.

Lekarz powołał się na nową analizę z całego świata. Zauważono, ze kolejne fale uderzają średnio co pięć miesięcy. Z tego tez powodu przewiduje, że czwarta fala nadejdzie w Polsce na przełomie września i października. Aby nie doszło do kolejnego lockdownu i sytuacja nie uległa pogorszeniu należy wyszczepić jak najwięcej osób, przede wszystkich powyżej 60. roku życia, czyli osób, które najbardziej narażone są na ciężki przebieg zakażenia.

Podobnego zdania co do terminu jest prof. Andrzej Horban, który zasiada w zespole ds. walki z epidemią przy Premierze. Ekspert powiedział, że mamy jeszcze trzy miesiące do trzeciej fali. Oznacza to, ze te trzy miesiące powinniśmy poświęcić na wyszczepienie jak największej liczby osób.

Do Polski dotarły ogromne zapasy szczepionek i zaszczepienie się jedną z nich nie jest obecnie żadnym problemem.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE