Kolejne przywileje dla zaszczepionych? Zameldują się i kupią bilety tam, gdzie dla innych nie będzie już miejsc

Rząd luzuje obostrzenia. Z nieoficjalnych informacji Wirtualnej Polski wynika, że Premier zwiększy limity w większości miejsc, przy okazji dając premie dla zaszczepionych osób i ozdrowieńców.

Fot. Warszawa w Pigułce

Kolejna tura luzowania obostrzeń jest zaplanowana na koniec czerwca. Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, nie należy spodziewać się rewolucji, a raczej zmian w liczbie osób przebywających w obiektach.

Rząd chce także umożliwić osobom zaszczepionym i ozdrowieńcom możliwość przyjęcia do hotelu ponad limit, tak, jakby te osoby nie liczyły się do ogólnej liczby gości. Ta sama zasada ma obowiązywać m.in. w kinach, na stadionie czy w teatrze. Jeżeli więc limit gości wynosi połowę miejsc w hotelu czy kinie, obiekt nadal będzie mógł sprzedawać bilety, ale tylko osobom zaszczepionym, bo te nie będą liczyły się do limitu. Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść w piątek.

Rząd przychyli się też do stanowiska Episkopatu, który prosił o zwiększenie liczby wiernych w kościołach. Więcej klientów będzie mogło przebywać w hotelach, na stadionie, w kinach i teatrze, a także na koncertach. Dobre wieści usłyszeć mogą właściciele kin i organizatorzy wydarzeń. Będą mogli sprzedawać przekąski i napoje o co postuluje branża.

Dyskutowana jest też możliwość organizowania wydarzeń spontanicznych. Początkowo rząd mówił o końcu czerwca, ale być może stanie sie to szybciej.

Wiadomo też, że minister zdrowia Adam Niedzielski zarekomenduje dalsze noszenie maseczek w przestrzeni zamkniętej do końca wakacji. Najprawdopodobniej jego stanowisko zostanie uwzględnione.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE