Minister Niedzielski: kilka ognisk indyjskiej mutacji

Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w Polsce wykryto kilka ognisk mutacji delta. Dodał, że na szczęście stało się to w czasie, kiedy przypadków było niewiele i służby mogły odpowiednio zainterweniować.

Fot. Kraków w Pigułce

Mieliśmy kilka ognisk – wcale niemałych – związanych z osobami, które podróżują do Indii i bezpośrednio sprowadziły to ryzyko zakażenia, i takie ogniska, które były nawet rzędu 50-60 osób udało nam się opanować, tzn. izolować skutecznie te osoby tak, że ogniska były wygaszane – powiedział Minister Zdrowia na antenie TVP Info.

Koncentrujemy się z jednej strony na weryfikowaniu, z jaką mutacją mamy do czynienia, a z drugiej strony każde ognisko, każdy przypadek zachorowania związany właśnie z tymi alternatywnymi mutacjami, jest bardzo dogłębnie studiowany przez służbę epidemiczną – zaznaczył i sprecyzował, że mówimy tu o kilkudziesięciu przypadkach zakażonych.

Już wczoraj minister zdrowia mówił, że służby epidemiczne skoncentrowane są teraz na rozróżnianiu poszczególnych wariantów.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE