Gehenna żony trwała kilka lat. W końcu zawiadomiła policję

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji, chroniąc osobę pokrzywdzoną przemocą domową zastosowali wobec agresora nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.

Fot. Shutterstock

Policjanci interweniowali w jednym z domów jednorodzinnych na terenie Oświęcimia w związku z awanturą domową, którą wszczął nietrzeźwy 62 – latek. Pod wskazanym adresem policjanci zastali roztrzęsioną 58 – latkę oraz jej nietrzeźwego męża. Ponieważ,  mężczyzna zachowywał się agresywnie wobec kobiety, został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniach dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Miał w organizmie 1,7 promila alkoholu.

W związku z podejrzeniem, że w rodzinie dochodzi do przemocy domowej policjanci sporządzili Niebieską Kartę a także wydali mężczyźnie nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej żony i jej bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni. Odpowiedni nakaz 62 – latkowi został wręczony przez dzielnicowego wraz z informacją o ośrodkach, w których może uzyskać tymczasowe schronienie. Mężczyzna w obecności policjantów zabrał z miejsca zamieszkania jedynie przedmioty osobistego użytku.

Następnie, sprawę przejęli policjanci pionu kryminalnego. Funkcjonariusze w ciągu kilku dni zebrali dowody świadczące o tym, że 62 – latek już od kilku lat znęca się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. Akta sprawy zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie 8 czerwca br. prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut znęcania się, a także na trzy miesiące zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci: policyjnego dozoru, nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE