Ruszył licznik wybrzuszeń szyn tramwajowych. Zgadnijcie ile już nabiło

To była kwestia czasu. W końcu ktoś to musiał zrobić. Licznik wybrzuszeń szyn tramwajowych aktualizuje dane co 24 godziny i zlicza wybrzuszenia na ul. Kościuszki i Zwierzynieckiej. 

Fot. MPK S.A. w Krakowie

Od początku roku co rusz słyszymy o wyskakujących szynach a w komentarzach co rusz pojawia się pytanie „Który to już raz?”. Ktoś w końcu siadł i policzył.

Licznik wybrzuszeń powstał z inicjatywy stowarzyszenia „Ulepszamy Kraków” i raz na 24 godziny będzie aktualizowany. Na razie od początku roku na liczniku nabiło 26 takich awarii torowiska w których doszło do wybrzuszeń szyn na ul. Kościuszki oraz Zwierzynieckiej.

„Nasza inicjatywa ma stale przypominać władzom miasta o potrzebie pilnego remontu. Chcemy także zwrócić uwagę na szerszy problem jakim jest pogarszający się stan krakowskich torowisk” – czytamy na stronie Ulepszamy Kraków.

Zmora krakowskich torowisk ujawnia się głównie w czasie upałów, a te nachodzą. Od piątku możecie spodziewać się temperatury powyżej 30 st.C. a to oznacza, że licznik może znacznie przyspieszyć.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE