Policja na miejscu pożaru w Nowej Białej. Dochodzeniowcy i technicy kryminalistyki na miejscu

Wczoraj po południu pożar ogarnął kilkadziesiąt posesji w Nowej Białej. W związku z akcją ratowniczo-gaśniczą policjanci już od pierwszych minut akcji rozpoczęli kierowanie ruchem.

Fot, Malopolska policja

Cywilne samochody kierowano na objazdy a priorytetem było zapewnienie szybkiego i sprawnego dojazdu na miejsce jednostek straży pożarnej i załóg pogotowia ratunkowego. Policjantów z komendy powiatowej w Nowym Targu wspomagali w tym zakresie funkcjonariusze drogówki z Zakopanego, Suchej Beskidzkiej i Myślenic.
Obszar pożaru został także odizolowany od dostępu osób postronnych, gapiów – w trosce o bezpieczeństwo i niezakłócony przebieg akcji. Po zakończeniu akcji gaśniczej teren pogorzeliska nadal był zabezpieczany przed dostępem osób nieuprawnionych. Działania te prowadzili policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie (na każdej zmianie była to grupa około 20 mundurowych) . Te działania będą kontynuowane do czasu zakończenia oględzin miejsca zdarzenia.
Oględziny miejsca zdarzenia się rozpoczęły dziś po przekazaniu nam terenu przez PSP i uzyskaniu zgody Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowalnego. W tych czynnościach biorą udział policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie (dochodzeniowcy, technicy kryminalistyki) oraz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. To 20 policjantów, który razem z biegłym sądowym z zakresu ustalania przyczyn pożarów muszą zlokalizować ognisko pożaru i ustalić jego przyczynę. W toku oględzin opisywane m.in. zniszczenia jakich dokonał ogień i zabezpieczane ślady mogące wskazać przyczynę i drogę rozprzestrzeniania się pożaru. Z uwagi duży obszar (pożarem objętych było 21 domów i 23 budynki gospodarcze) mogą potrwać nawet kilka dni. Czynności te prowadzone są pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu.
Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE