Odtworzyli swoją uczelnię w popularnej grze. „Ludzie płakali”

Jak bardzo można stęsknić się za studiowaniem stacjonarnym? Okazuje się, że z tej tęsknoty można odtworzyć dokładnie całe korytarze i wszystkie sale uczelni wykorzystując do tego popularną grę, albo płakać ze wzruszenia przechodząc poszczególne poziomy, czy raczej piętra. 

fot. Pixabay

To było nie lada wyzwanie ale zapewne także nie lada frajda dla studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy w ramach zaliczenia odtworzyli swój wydział w popularnej grze Minecraft.

Jak podaje Radio Eska Kraków, budynek Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego został odtworzony z dużą dokładnością. Wszystko powstało w Minecrafcie, czyli grze umożliwiającej budowanie scenerii z sześcianów.

Pięcioosobowa grupa studentów pracowała nad projektem od marca. Jak sami przyznają było w tym coś niesamowitego i im dalej nad tym pracowali, tym więcej czasu poświęcali projektowi. Niesamowity było również odbiór innych studentów. Niektórzy, dzięki wirtualnemu spacerowi odkrywali nieznane im dotąd pomieszczenia, a innym popłynęły łzy wzruszenia na wspomnienie chwil spędzonych w murach uczelni.

Autorzy zapowiadają, że chcą dopracować projekt i udostępnić go szerszej grupie odbiorców.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE