Alert pogodowy! Synoptycy i służby ostrzegają

Przed nami kilka dni w czasie których gwałtowne załamanie pogody da się wszystkim we znaki. Środowa burza wyrządziła jednak więcej niedogodności niż szkód, a przede wszystkim nie było osób poszkodowanych ani też nie doszło do większych zniszczeń. Synoptycy i i straż pożarna jednak ostrzegają. 

foto: pixabay.com

Około pół tysiąca interwencji straży pożarnej, zalane piwnice, ulice, zerwane sieci elektryczne i powalone drzewa to wczorajszy bilans po gwałtownej burzy jaka przeszła przez Małopolskę.

Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych i większych zniszczeń, ale to nie koniec pogodowej karuzeli. Dzisiaj sytuacja może się powtórzyć i również w godzinach popołudniowych może przejść przez nasz region gwałtowna burza z intensywnymi opadami deszczu oraz gradu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed gwałtownymi burzami i gradobiciem. Podtrzymane jest również ostrzeżenie przed upałem. Temperatura ma utrzymać się na poziomie 28 st. C. co daje dobre warunki do wystąpienia komórek burzowych.

Strażacy ostrzegają by zabezpieczyć okna oraz rzeczy na balkonach a także szukać bezpiecznych kryjówek. Absolutnie w czasie burzy nie można chować się pod drzewami.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]