Chinosy męskie zamiast spodni garniturowych? Podpowiadamy, co ubrać zamiast garnituru na wesele

Świat się zmienia i nasze podejście do elegancji także. Czy mężczyzna, idąc na wesele, musi założyć garnitur? Nie zawsze!

Fot. Pixabay

Nasza moda staje się coraz swobodniejsza – to fakt. Pewne zasady są stałe, ale czasem można do nich podejść elastycznie. Zadajesz sobie pytanie: co zamiast garnituru na wesele? Alternatywę stanowią eleganckie spodnie chino w zestawie z marynarką. Taka stylizacja wygląda nowocześnie i w wielu sytuacjach jest jak najbardziej na miejscu.

Czym właściwie są chinosy męskie? To proste spodnie z wygodnego i trwałego materiału, najczęściej bawełnianego. Krojem przypominają te od garnituru, są od nich jednak mniej formalne i dlatego stanowią podstawę stylu smart casual. Spodnie męskie typu chino występują w różnych wzorach i kolorach – ciekawe przykłady znajdziesz np. na stronie denley.pl: https://www.denley.pl/pol_m_Odziez-meska_Spodnie-meskie_Chinosy-406.html. Wszystkie modele mają w sobie ducha swobody, więc kojarzą się z młodością. Noszą je jednak mężczyźni w każdym wieku.

W tym artykule wyjaśniamy, kiedy można zrezygnować z garnituru na wesele. Podpowiadamy też, z czym połączyć spodnie chino, aby wszystko ze sobą współgrało. Mniej formalny ubiór na wesele to swego rodzaju eksperyment. Jeśli się przygotujesz, z pewnością osiągniesz świetny efekt!

Grafitowe chinosy męskie. Fot. Materiały prasowe

Kiedy można włożyć chinosy męskie na wesele?

O konwencji wesela decydują Państwo Młodzi. To oni są gospodarzami i należy się dostosować do ich pomysłu. Jeśli zaplanowano formalną uroczystość, na przykład w restauracji, to nadmierna swoboda byłaby w kiepskim tonie. W takiej sytuacji pozostaje nam włożyć garnitur i krawat – zwłaszcza gdy wiemy, że Państwo Młodzi będą ubrani bardzo elegancko.

Wesela jednak są różne – wyobraźmy sobie takie w stylu boho albo rustykalnym. Po ceremonii w plenerze zaczyna się impreza w dawnej stodole albo w namiocie nad jeziorem. Czy ciemny garnitur na pewno tu pasuje? W takiej sytuacji lepszy wybór stanowią na przykład jasne chinosy z letnią marynarką.

Niebieskie chinosy męskie w kratę windowpane. Fot. Materiały prasowe

Spodnie męskie typu chino dla Pana Młodego?

Do tej pory pisaliśmy z perspektywy gościa weselnego. Czy Pana Młodego dotyczą te same zasady? Oczywiście. Na kameralną imprezę jak najbardziej można włożyć zestaw, w którym główną rolę odgrywają chinosy męskie. W tej sytuacji warto przekazać gościom, że będzie obowiązywał ubiór smart casual.

Z czym łączyć spodnie chinosy?

Aby osiągnąć najlepszy efekt, trzeba zgrać elementy w podobnym stylu. Chinosy nie zawsze pasują do formalnej marynarki. Warto wybrać raczej tę sportową, z matowego materiału. Granatowe albo czarne chinosy męskie świetnie zrównoważą jasną marynarkę albo tę z kratą w mocnym kolorze. Z kolei białe, beżowe i szare spodnie tworzą efektowny kontrast z ciemniejszą górą.

W swobodnym zestawie garniturowa koszula na spinki byłaby błędem. Do chinosów możesz nosić mniej formalny fason, z mankietem na guziki. Koszula nie musi być śnieżnobiała – równie dobrze możesz zdecydować się na błękit albo róż. Pod warunkiem, oczywiście, że pasuje do pozostałych elementów.

Czarne buty są idealnym uzupełnieniem dla spodni czarnych, grafitowych czy granatowych. Brązowe pasują do jaśniejszych kolorów. Pamiętaj, że pasek dobieramy do butów.

Podsumowanie

Wesele coraz częściej ma charakter kameralny – wtedy chinosy z marynarką mogą pasować do konwencji lepiej niż garnitur. Jeśli masz wątpliwości, czy ubiór w tonie smart casual będzie w porządku, zapytaj Pana Młodego. A jeśli nie chcesz mu zawracać głowy, zwróć się do świadka, który na pewno jest zorientowany w sytuacji.

Tak czy inaczej chinosy to must have w męskiej szafie. Są wygodne, uniwersalne i łatwe w utrzymaniu. Wesele to tylko jedna z wielu sytuacji, gdy mogą zastąpić garnitur.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]