Poważny wypadek busa z osobówką na A4. Pięć karetek i dwa śmigłowce na miejscu

Na autostradzie A4 pod Tarnowem w kierunku Krakowa doszło do poważnego wypadku busa z samochodem osobowym. Rannych jest co najmniej 6 osób, w tym dziecko. 

Fot. Kraków w Pigułce

Na autostradzie A4 między węzłami Tarnów Centrum a Tarnów Mościce doszło do zderzenia busa z samochodem osobowym.

Jak informuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie „Do wypadku doszło na wysokości MOP Rudka w kierunku Krakowa. Kierowca osobówki zasłabł lub zasnął za kierownicą i zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzając w nadjeżdżającego busa, który w wyniku zderzenia przewrócił się na bok. Oba pojazdy były na ukraińskich tablicach rejestracyjnych. W wypadku ucierpiało co najmniej 6 osób, w tym dziecko które zostało przewiezione śmigłowcem LPR do krakowskiego szpitala. Czterech rannych zostało przewiezionych karetkami do tarnowskiego szpitala. Trzy osoby są w stanie ciężkim. Droga obecnie jest całkowicie zablokowana w obu kierunkach, gdyż na przeciwległym pasie lądowały śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejscu trwają czynności służbowe i ustalanie okoliczności wypadku. 

Żeby udrożnić ruch prawdopodobnie zostaną zdjęte bariery ochronne by kierowcy jadący na Kraków mieli szansę zawrócić. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]