Karetka zatrzymała pijanego kierowcę. Akurat przejeżdżał radiowóz

Do wzorcowego zatrzymania kierowcy w stanie wskazującym na spożycie alkoholu doszło w poniedziałkową noc przed godziną 4. Karetka pogotowia ratunkowego zatrzymała samochód osobowy, gdyż istniało podejrzenie, że kierowca jest nietrzeźwy. 

fot. Pixabay

O zdarzeniu poinformował nas nasz czytelnik.

Jak potwierdza rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Krakowie mł. asp. Piotr Szpiech „W nocy przed godziną 4 karetka pogotowia ratunkowego jadąca ul. Igołomską zatrzymała samochód osobowy. Istniało podejrzenie, że kierowca jest nietrzeźwy. Podczas zatrzymania, 44-letni kierowca próbował zamienić się miejscami z pasażerem. Na całe zdarzenie nadjechał policyjny patrol przejeżdżający akurat w pobliżu. Policjanci, widząc karetkę pogotowia i inny samochód zatrzymali się. Zatrzymali również kierowcę, który miał 2,5 promila w wydychanym powietrzu” 

Jak podkreśla rzecznik, było to wzorcowe zatrzymanie. Kierowca osobówki stwarzał zagrożenie na drodze i jak informuje nas czytelnik, omal nie doprowadził do zderzenia.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]