Ogromny upał w Małopolsce. To wręcz niebezpieczna pogoda

Chciałoby się powiedzieć, że jest lato to musi być upał i to pewnie bardzo dobra wiadomość dla wszystkich plażowiczów. Zbyt długie kąpiele słoneczne mogą być jednak niebezpieczne. Do Małopolski nadciąga niebezpieczna fala upałów. IMGW wydał ostrzeżenie. 

Fot. Shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed upałami.

Oznacza to, że dla części osób upał może być wręcz niebezpieczny. Temperatura w środę sięgnie aż 33 st. C. a to nie koniec wzrostów temperatury. Czwartek ma okazać się jeszcze bardziej upalny bo temperatura przekroczyć ma 35 st. C.

Pamiętajmy o częstym nawadnianiu i unikaniu zbyt długiego przebywania na słońcu. W czasie upału warto się chłodzić napojami, pamiętajmy jednak by były chłodne a nie zimne. Unikajmy zbędnego wysiłku fizycznego i pamiętajmy że w czasie upału, spożywanie alkoholu, kawy i napojów energetycznych może być podwójnie niebezpieczne.

Przy tak wysokich temperaturach nie można również zostawiać w aucie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt. W zamkniętym pojeździe bez włączonej klimatyzacji, temperatura w ciągu kilku minut potrafi wzrosnąć i być niebezpieczna dla życia i zdrowia.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE