Śmiertelny wypadek na A4. Policjanci i prokuratura wyjaśniają okoliczności zdarzenia

Wieliccy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło 5 lipca 2021r na 430 kilometrze autostrady A4.

5 lipca 2021 r. ok godziny 7:20 na 430 kilometrze autostrady A4, w miejscowości Kokotów, doszło do wypadku drogowego. 38-letni kierujący samochodem dostawczym renault master, jadąc w kierunku Rzeszowa prawym pasem ruchu, najechał na tył ciężarówki z naczepą, unieruchomionej w wyniku zatoru drogowego. Na miejsce wezwano służby. By dostać się do zakleszczonego w kabinie poszkodowanego kierowcy renaulta potrzebna była interwencja straży pożarnej i użycie specjalistycznego sprzętu. Niestety, kierujący renault 38-latek w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu zdarzenia.

Jezdnia w kierunku Rzeszowa była zablokowana przez kilka godzin a pojazdy kierowano na objazdy. Policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Krakowie nadzorem prokuratura przeprowadzili oględziny miejsca i pojazdów. W interwencji uczestniczyły zastępy straży pożarnej z JRG Wieliczka, JRG 6 Kraków i OSP Czarnochowice. Kierujący tirem 48-letni mieszkaniec Krakowa był trzeźwy.

Śledztwo prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Wieliczce pod nadzorem prokuratury wyjaśni okoliczności i przyczyny wypadku.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE