„Takim zachowaniem robicie im krzywdę!”. Leśniczy grzmi na turystów [wideo]

Coraz więcej dzikich zwierząt w Tatrzańskim Parku Narodowym nic sobie nie robi z obecności turystów, a nawet podchodzi do nich bardzo blisko. Turyści zachwyceni taką atrakcją coraz częściej dokarmiają zwierzęta. To sprawia, że koło się zamyka i zwierzęta jeszcze bardziej lgną do ludzi. Leśniczy przestrzega beztroskich turystów. Wpis budzi respekt. 

fot. Pixabay

„Takim zachowaniem robicie im wielką krzywdę” – upomina turystów leśniczy z Morskiego Oka Grzegorz Bryniarski.

Coraz więcej zwierząt przestaje bać się turystów i zaciekawione podchodzą do nich coraz bliżej a turyści z radością je dokarmiają. Były już dziki i niedźwiedzie bez obaw zapuszczające się w rejon zamieszkałych osiedli. Tym razem na drodze do Morskiego Oka pojawił się młody jeleń, który jak widzimy na filmie kompletnie nie boi się turystów wokół, a jeszcze chętnie daje się filmować i wyraźnie czeka na pożywną nagrodę.

„Wiemy, że dzikie zwierzęta spotkane na tatrzańskich szlakach wzbudzają duże zainteresowanie turystów, to zrozumiałe. Też uwielbiamy je obserwować. Ale pamiętajcie, by nie podchodzić do nich zbyt blisko, to jednak dzikie zwierzęta, nawet jeśli nie uciekają przed Wami. Nigdy nie wiadomo jak zareagują. I pod żadnym pozorem nie wolno ich dokarmiać! Takim zachowaniem robicie im wielką krzywdę – dokarmianie to zła karma. ” apeluje leśniczy na profilu TPN.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE