Ostrzelane szyby w kilku blokach i sklepie na krakowskim osiedlu. Policja szuka sprawcy

Na osiedlu przy ul. Lipskiej doszło do ostrzelania klatek wejściowych do kilku bloków. Uszkodzony miał zostać również sklep znajdujący się w bloku. Alarm podniósł jeden z mieszkańców i zamieścił ostrzeżenie w mediach społecznościowych. 

fot. Adrian Ptak

Internauta ostrzega, że mężczyzna który dokonał ostrzelania, jest agresywny, używał również gazu wobec osób, które próbowały interweniować.

„UWAGA!!! Po osiedlu przy ul. Lipskiej grasuje mężczyzna strzelający z repliki broni krótkiej ASG !!!
OSTATNI RAZ WIDZIANY PRZY BLOKU 61!!! Uszkodził szyby w drzwiach wejściowych do klatek bloków między innymi o nr 53, 59, 61. Szyby w Żabce w bloku 53 również zostały ostrzelane!!” – czytamy w dramatycznym ostrzeżeniu.

fot. Adrian Ptak

Pan Adrian, który opisał i udokumentował ostrzelane klatki, podał również rysopis strzelającego mężczyzny.

„Mężczyzna był ubrany na czarno! Czarna bluza z kapturem, czarne spodnie i maseczkę, miał przy sobie czarną reklamówkę! Każdy kto ma jakieś informacje odnośnie tych zdarzeń proszony jest o zgłaszanie się na komisariat policji!!” – apeluje Pan Adrian.

fot. Adrian Ptak

Jak informuje mł. asp. Piotr Szpiech z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie „Podjęte zostały już czynności, zabezpieczanie śladów i obecnie trwa szacowanie strat. Po oszacowaniu, zarządca budynku ma zgłosić oficjalne powiadomienie o przestępstwie. Sprawa jest w toku”

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]