Dramat w Małopolsce. 16-latek podejrzany o ranienie nożem 15-latka!

Policjanci z oświęcimskiej komendy zatrzymali nieletniego podejrzanego o zranienie nożem 15 – latka. 16-letni agresor trafił do Policyjnej Izby Dziecka gdzie czeka na decyzję sądu do spraw nieletnich.

Fot. Policja

Do zdarzenia doszło w czwartek (22.07.2021) po godzinie 18.00 przed jednym z bloków na Osiedlu Chemików w Oświęcimiu. Podczas kłótni do której doszło pomiędzy 16 i 15 – letnim mieszkańcem Oświęcimia, starszy scyzorykiem zranił 15 –latka, po czym zbiegł. Policjanci natychmiast wszczęli poszukiwania nieletniego sprawcy. Został on zatrzymany w miejscu zamieszkania, kilkadziesiąt minut po zdarzeniu.

Ranny małoletni został przewieziony przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Po badaniach lekarskich u małoletniego stwierdzono cztery rany w okolicy klatki piersiowej, niezagrażające życiu. Poszkodowany przebywa nadal w szpitalu na obserwacji.

Agresor trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Po wykonaniu wstępnych czynności nieletni został umieszczony w Policyjnej Izbie Dziecka. O jego dalszym losie zdecyduje sędzia Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydział Rodzinny i Nieletnich. Nieletniemu grożą środki wychowawcze, pobyt w ośrodku poprawczym do 21 roku życia.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE