Pędził 120 km/h. Zaatakował policjantów siekierą

Wczoraj (22.07.br) po godz. 20.30. Policjanci z dąbrowskiej drogówki w trakcie punktu pomiaru prędkości na ul. Piłsudskiego w Dąbrowie Tarnowskiej zauważyli BMW bez przedniej tablicy rejestracyjnej, którego kierowca poruszał się z prędkością 120 km/h, przy dozwolonej na tym odcinku jezdni 50 km/h. Mundurowy wykonujący pomiar dał wyraźny znak kierującemu przekraczającemu prędkość do zatrzymania, lecz ten nie zwalniał i oślepiał funkcjonariusza światłami drogowymi. Policjant w ostatnim momencie zdążył odskoczyć na wysepkę dla pieszych rozdzielającą pasy jezdni przed rozpędzonym pojazdem. Kierowca jednak przejechał przez chodnik dla pieszych i kontynuował jazdę.

Fot. Policja

Mundurowi rozpoczęli pościg za niebezpiecznym kierowcą, który poruszał się w kierunku obwodnicy miasta, a następnie w kierunku ul. Żabieńskiej. W trakcie ucieczki kierowca BMW zjeżał na przeciwległy pas ruchu i stwarzał zagrożenie dla innych pojazdów. Na ul. Żabieńskiej kierujący zjechał w ulicę jednokierunkowa, gdzie zatrzymał pojazd na pustej parceli.

Mundurowi dobiegając do pojazdu zauważyli, że kierowca wysiadając z niego sięga po jakiś przedmiot leżący na fotelu pasażera, jak się okazało była to siekiera, którą zamachnął się na jednego z policjantów. Mężczyzna nie reagował na polecenia mundurowych, groził im pozbawieniem życia. Gdy policjanci uprzedzili mężczyznę o użyciu broni palnej, w końcu odrzucił siekierę i zaatakował ich pięściami, wtedy został obezwładniony. Funkcjonariusze znaleźli jeszcze dwie siekiery w jego samochodzie oraz narkotyki.

Kierowcą okazał się 47-latek z gminy Żabno. Pobrano mu krew do badań na obecność substancji psychoaktywnych. Agresor został zatrzymany, a pojazd którym się poruszał został zabezpieczony. 47-latek odpowie karnie za czynną napaść na funkcjonariuszy, naruszenie ich nietykalności, znieważenie, posiadanie narkotyków oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE