Krakowianie chętnie przyjmują szczepionkę. Zaszczepiona jest już ponad połowa mieszkańców

O ponad 10 proc. w przeciągu trzech tygodni wzrosła liczba krakowian w pełni zaszczepionych. Ponad 56 proc. mieszkańców jest już po dwóch dawkach szczepionki – to 439 tys. osób.

Fot. Pixabay

Nieco wolniej rośnie liczba nowych osób, które przyjmują po raz pierwszy szczepionkę na COVID-19. Aktualnie to 61 proc. krakowian. W stosunku do stanu sprzed trzech tygodni to wzrost zaledwie o 2 proc..

Warto dodać, że w Krakowie zaszczepiło się także sporo turystów i osób spoza miasta, które tutaj pracują lub uczą się. W krakowskich punktach szczepień podano łącznie ponad milion szczepionek, w tym 600 tys. pacjentów to osoby spoza Krakowa, które otrzymały pierwszą dawkę.

Mimo iż liczba nowych zakażeń koronawirusem spadła – w Krakowie 20 lipca odnotowano pięć przypadków, nie oznacza to jednak, że w najbliższych miesiącach nie będzie kolejnej fali pandemii. Z tego powodu zachęcamy do szczepień i o dalsze tak zdyscyplinowane podejście krakowian, jeśli chodzi o przyjmowanie drugiej dawki szczepionki.

Aby przyspieszyć szczepienia Kraków uruchomił wakacyjną akcję plenerową dla mieszkańców. 24 i 25 lipca krakowianie będą mogli zaszczepić się w mobilnych punktach szczepień zlokalizowanych na Małym Rynku oraz w Ośrodku Sportu i Rekreacji „Kolna”.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE