Minister rozwoju o obostrzeniach dla niezaszczepionych: jestem zwolennikiem

Nadchodzi czwarta fala, a w rządzie słychać coraz więcej głosów za wprowadzeniem obostrzeń tylko dla zaszczepionych.

Fot. Shutterstock

Prof. Magdalena Marczyńska z rady medycznej przy premierze komentowała ostatnie posunięcia i rekomendacje. W wypowiedzi dla PAP dwa razy podkreśliła, że ewentualne obostrzenia powinny być wprowadzone dla osób niezaszczepionych.

W podobnym tonie wypowiada się lider Porozumienia, wicepremier i minister Rozwoju Jarosław Gowin. W Polsat News stwierdził, że jego zdaniem Polska powinna podążyć śladem m.in. Francji. – Jestem kategorycznym przeciwnikiem przymusowych szczepień i równocześnie jestem kategorycznym zwolennikiem takich rozwiązań – stwierdził Gowin. Dodał, że mówi to nie tylko, jako minister odpowiedzialny za gospodarkę, ale również jako dziadek zaniepokojony o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży.

Polityk unikał jednak odpowiedzi na pytanie czy za miesiąc czy dwa zostaną wprowadzone obostrzenia dla niezaszczepionych, bo „musi to być decyzja całego rządu”. Nadmienił, że jest zwolennikiem takiego rozwiązania. – Powinniśmy kierować się zdrowym rozsądkiem, interesem Polski, bezpieczeństwem, jeśli chodzi o życie i zdrowie […] i kwestią ratowania polskiej gospodarki – podsumował Jarosław Gowin.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE