ZUS przejmuje 500 Plus. Świadczenia mogą zostać wstrzymane

Od 1 stycznia 2022 roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejmuje obsługę świadczeń 500 Plus. Może się to jednak skończyć strajkiem urzędników i w efekcie wstrzymaniem wypłat świadczeń. 

Fot. Pixabay

Jak podaje Radio Zet, wypłacanie świadczeń 500 Plus może być zagrożone.

Do tej pory wypłacaniem świadczeń zajmowały się samorządy. Rząd jednak przygotował rewolucję i od 1 stycznia 2022 roku, obsługę świadczeń ma przejąć ZUS. Z tego fakty nie są jednak zadowoleni sami pracownicy, którzy obsługują już dodatkowo takie programy jak „Dobry start”, obsługa tarcz antykryzysowych, 13 i 14 emerytura, a przejęcie obsługi programu 500 Plus uważają już za zbyt duże obciążenie.

Urzędnicy poczuli przez obsługę dodatkowych programów, pracę po godzinach oraz w weekendy. Teraz grożą strajkiem w związku z przejęciem obsługi świadczeń 500 Plus. Strajk oznacza, że wypłata świadczeń może zostać zagrożona. Stacja informuje, że urzędnicy mają dość dokładania nowych obowiązków.

W samorządach za to bardzo prawdopodobne są zwolnienia pracowników, którzy nie będą już potrzebni do obsługi świadczeń. Specjalnie w tym celu zatrudniono ponad 12 tys. osób.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE