Minister zdrowia zapowiada „zaostrzenie polityki państwa”

Minister zdrowia Adam Niedzielski na wtorkowej konferencji zapowiedział zaostrzenie polityki państwa w związku z ostatnimi wydarzeniami w Grodzisku Mazowieckim. 

Fot. KPRM

Niedzielski odniósł się do ataku na punkt szczepień przeciw COVID-19 w Grodzisku Mazowieckim.

„Zero tolerancji dla takich zachowań. Już rozmawiam z ministrem spraw wewnętrznych i administracji oraz ministrem sprawiedliwości nad zaostrzeniem polityki państwa w tym zakresie” – powiedział we wtorek Niedzielski.

Jak podaje Radio Zet, minister zdrowia na wtorkowym spotkaniu porównał także ruch antyszczepionkowy do barbarzyństwa i zabobonu.

„Warto, by każdy z Państwa odpowiedział na pytanie, po której stronie się opowiada: barbarzyństwa, zabobonu i agresji, czy racjonalności, bezpieczeństwa dla siebie i współobywateli. Wiem, że większość z nas już wybrała, jest nas zdecydowanie więcej, ale nie dajmy się zakrzyczeć mniejszości” – dodał Niedzielski.

Sam briefing nie przebiegał spokojnie, co minister zdrowia skomentował w mediach społecznościowych.

„To jest bardzo trudny dzień, bowiem towarzyszy nam ruch antyszczepionkowy, który stara się zaburzyć nasze dzisiejsze spotkanie” – napisał na Twitterze Niedzielski.

Rozmowy w sprawie zaostrzenia polityki państwa już są zapowiedziane, jednak Adam Niedzielski nie zdradził jeszcze szczegółów tych zmian.

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE