Uwaga! Znacząca podwyżka cen biletów kolejowych! Koleje Małopolskie zapowiadają

Od 2 sierpnia 2021 r. na obszarze Województwa Małopolskiego. zacznie obowiązywać nowy cennik biletów w transporcie kolejowym 🎫. Zmiana cen biletów dotyczyć będzie wszystkich połączeń wojewódzkich realizowanych na terenie Województwa Małopolskiego, obsługiwanych przez POLREGIO, Koleje Małopolskie oraz Koleje Śląskie.” – informują Koleje Małopolskie.

Fot. Kraków w Pigułce

Jak Koleje Małopolskie tłumaczą podwyżkę?

➡ Zmiana wynika z kosztów rozwoju oferty przewozowej, a także koniecznością sfinansowania kolejnych inwestycji, takich jak zakup nowego taboru kolejowego 🚆. Pasażerowie będą mogli skorzystać z przejazdów nowymi pojazdami typu Elf 2 oraz Impuls 2. Pozwoli to na sukcesywne uruchamianie nowych połączeń i poszerzanie oferty przewozowej.

➡ Ceny wzrosną średnio o 10% w przypadku biletów jednorazowych i o 10 zł w przypadku biletów okresowych. Należy podkreślić, że mimo podwyżki, ceny biletów w ramach ofert specjalnych będą w dalszym ciągu niższe od cen dostępnych w taryfie podstawowej przewoźników. Oferta cenowa przy przejazdach z/do stacji Kraków Lotnisko, na podstawie biletów jednorazowych, pozostaje bez zmian ✈️.

➡ Dodatkowo, w pociągach uruchamianych przez Koleje Małopolskie od 1 września 2021 r. wprowadzona zostanie opłata za wydanie biletu w pociągu, wynosząca 2,00 zł. Będzie ona pobierana wyłącznie w przypadku zakupu biletu u obsługi pociągu, podczas gdy kasa biletowa na stacji wyjazdu będzie czynna. Z opłaty zwolnione będą osoby niepełnosprawne i osoby o ograniczonej sprawności ruchowej (tzw. osoby uprzywilejowane). Odprawa tych osób dokonywana będzie w trakcie kontroli biletów.

ℹ Przykładowe ceny biletów normalnych obowiązujące od 2 sierpnia br.:

➡ Kraków Główny – Bochnia: 7,50 zł / 175 zł;
➡ Kraków Główny – Tarnów: 14,50 zł / 245 zł;
➡ Kraków Główny – Nowy Sącz: 18,50 zł / 275 zł;
➡ Kraków Główny – Wieliczka Rynek Kopalnia: 4,50 zł / 100 zł
➡ Kraków Główny – Miechów: 7,50 zł / 175 zł;
➡ Kraków Główny – Sędziszów: 13,50 zł / 225 zł.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE