„Czułe H2O” wciąż hitem internetu. To nie żart, to nieoficjalny hymn Wodociągów Krakowskich

Hymn Wodociągów Krakowskich wciąż bije rekordy popularności. Internauci jednak nie mają litości. W komentarzach pod filmem pojawią się wpisy o „dotarciu na krańce internetu”. 

screen YT Hymn Wodociągów Krakowskich

Nieoficjalny hymn Wodociągów Miasta Kraków wciąż bije rekordy popularności.

Wszystko zapewne za sprawą podniosłej oprawy muzycznej i tekstu piosenki nawiązującego do biblijnego początku Ewangelii św. Jana 1,1.

„Na początku było Słowo” zostało w piosence zamienione na „Na początku była woda, czułe H2O”. Piosenka została zaprezentowana podczas uroczystości 120-lecia Wodociągów Miasta Krakowa.

Jak podaje Gazeta Krakowska, Krakowskie Wodociągi odcinają się od tego by nazywać piosenkę Hymnem Wodociągów Miasta Kraków. Rzecznik Wodociągów Miasta Krakowa Robert Żurek tłumaczy GK, że Wodociągi nie zamawiały takiego „hymnu”. Do popularności piosenki „Czułe H2O” oraz komentarzy internautów podchodzi jednak z dystansem.

„Do sytuacji, w której piosenka zaczyna żyć w sieci własnym życiem, podchodzimy z humorem. Skoro utwór jest tytułowany przez internautów „hymnem wodociągów”, zastanawiamy się, czy sami nie zaczniemy go udostępniać” – mówi GK Robert Żurek.

Utwór został wykonany w połowie lutego 2021 r. po uroczystej mszy św., która odbyła się z okazji obchodów 120-lecia Wodociągów Miasta Krakowa. Jak wylicza Gazeta Krakowska, koszt przeprowadzenia transmisji w internecie wyniósł 37,5 tys. zł. a koszt oprawy muzycznej piosenki 3,6 tys. zł.

Internauci udostępniają piosenkę na potęgę, nie szczędząc przy tym krytycznych lub przynajmniej ironicznych komentarzy. „Dotarłem na krańce internetu” lub „Tatuaże z podłogi podnosiłem”  to jedne z tych łagodniejszych.

Zresztą napiszcie sami w komentarzach jak przyjmujecie „Czułe H2O”.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE