Niesamowita oferta od Amazon? Uwaga! To oszustwo!

Oszuści wykorzystując znaną platformę sprzedażową Amazon.com, zachęcają użytkowników Facebooka do kupna elektrycznej hulajnogi za 9 zł.

Fot. Kraków w Pigułce

Wchodząc w podany link, jesteśmy przenoszeni na fałszywą stroną, która wymaga podania danych osobowych oraz danych do karty płatniczej. Właśnie w ten sposób uruchamiają płatną subskrypcję!

Nagle z konta zniknęło mi ponad 240 zł!

Na reklamę natrafił Karol, który postanowił skusić się i kupić elektryczną hulajnogę swojemu synowi. Niestety już następnego dnia z jego konta zniknęły pieniądze.

Wystraszyłem się, ponieważ ponownie zauważyłem blokadę środków na moim koncie. Wtedy odezwałem się do CyberRescue – tłumaczy mężczyzna.

Specjaliści z CyberRescue zawsze zalecają ostrożność – Jeżeli oferta jest niewiarygodnie atrakcyjna cenowo to koniecznie powinniśmy sprawdzić jego cenę w znanych nam, wiarygodnych sklepach. Zazwyczaj, gdy oferta jest „zbyt piękna żeby była prawdziwa” lepiej zrezygnować z zakupu – tłumaczy Mikołaj Kowalski.

Co zrobić, gdy włączymy płatną subskrypcję?

Jeżeli już włączymy taką subskrypcję, na samym początku należy wyzerować limity na transakcje internetowe na karcie oraz ją zastrzec – mówi Mikołaj Kowalski z CyberRescue.

Trzeba również skontaktować się z usługodawcą, u którego została włączona cykliczna opłata i poprosić o jej dezaktywowanie, a także usunięcie wszystkich danych osobowych. Próbujmy również wyegzekwować od usługodawcy zwrot pobranych środków, a przede wszystkim zachować ostrożność, gdy jesteśmy proszeni o podanie danych do karty płatniczej.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE