Od piątku blokada Zakopianki? Grożą nam potężne problemy komunikacyjne

Wszyscy którzy wybierają się w najbliższy weekend do stolicy Tatr może powinni pomyśleć nad zmianą planów. Od piątku bowiem Zakopianka może zostać zablokowana. 

fot. Zakopianka – utrudnienia, wypadki informacje

Jak podaje Gazeta Krakowska, od piątku 30 lipca Zakopianka może zostać zablokowana przez Górali z Furmanowej.

Spontaniczne blokady na Zakopiance mają zmusić urząd miasta do uregulowania prawnego oraz wyremontowania drogi prowadzącej do domostw w Furmanowej.

„W związku z wieloletnią bezczynnością Urzędu Miasta Zakopane w uregulowaniu stanu prawnego drogi Ciągłówka – Furmanowa, która jest systematycznie blokowana oraz braku decyzji na udrożnienie drogi w starym śladzie, mieszkańcy od dnia 30.07.2021 rozpoczną spontaniczną akcję protestacyjną – polegające na blokowaniu zakopianki” – to fragment pisma skierowanego do zakopiańskiego urzędu miasta, udostępniony przez Gazetę Krakowską.

Pod pismem podpisał się radny Jerzy Kalata, jednak twierdzi, że zapowiadana blokada Zakopianki to decyzja wszystkich mieszkańców.

Jeżeli do tego dojdzie, w najbliższy weekend grożą nam ogromne problemy komunikacyjne. Z każdym weekendem na Podhalu przybywa turystów. Ma to związek nie tylko ze szczytem sezonu, ale również obawą przed kolejnym lockdownem w drugiej połowie sierpnia.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]