Wkrótce ruszają kolejne linie rekreacyjne do małopolskich atrakcji!

Wkrótce krakowianie i turyści będą mogli skorzystać z kolejnych linii rekreacyjnych do małopolskich atrakcji.

Fot. www.szymonkaczmarczyk.com/Wikipedia

Nowe linie pojadą na trasach:
LR6 – „Krzeszowice Dworzec Autobusowy” – Krzeszowice, Tenczynek, Rudno – „Rudno Zamek”. Wariant trasy: „Bronowice Małe” – rondo Ofiar Katynia, „Krzeszowice Dworzec Autobusowy”, Tenczynek, Rudno – „Rudno Zamek”.
Autobusy zatrzymają się na przystankach: „Krzeszowice Dworzec Autobusowy” i „Rudno Zamek” (oraz dodatkowo „Bronowice Małe”, „Bronowice SKA”, „Rondo Ofiar Katynia” na trasie wariantowej). Przystanek początkowy będzie się znajdował w pobliżu stacji Krzeszowice, na dworcu autobusowym.
LR9 – „Krzeszowice Dworzec Autobusowy” – Krzeszowice, Czerna – „Czerna Las”. Wariant trasy: „Bronowice Małe” – rondo Ofiar Katynia, „Krzeszowice Dworzec Autobusowy”, Czerna – „Czerna Las”.
Autobusy zatrzymają się na przystankach: „Krzeszowice Dworzec Autobusowy”, „Czerna Klasztor”, „Czerna La”s (oraz dodatkowo „Bronowice Małe”, „Bronowice SKA”, „Rondo Ofiar Katynia” na trasie wariantowej). Przystanek początkowy będzie się znajdował w pobliżu stacji Krzeszowice, na dworcu autobusowym.
Linie LR6 i LR9 będą kursować w soboty i dni świąteczne, w godzinach 8.00–19.00, co około 60 minut. Rozkład jazdy zostanie dostosowany do godzin przyjazdów i odjazdów pociągów spółki Polregio, łączących Kraków i Krzeszowice. Na trasach wariantowych będzie realizowany każdego dnia jeden kurs dojazdowy: „Bronowice Małe” – „Rudno Zamek”/„Czerna Las”, w godzinach porannych oraz jeden kurs zjazdowy, relacji „Rudno Zamek”/„Czerna Las” – „Bronowice Małe”, w godzinach wieczornych.

Kursowanie linii będzie odbywać się w zależności od prognozy pogody, jak w przypadku innych linii sezonowych i rekreacyjnych. W każdy czwartek będzie publikowany komunikat informujący o tym, czy w dany weekend zostaną one uruchomione.

Posiadacze biletów okresowych Komunikacji Miejskiej w Krakowie na dowolną strefę biletową oraz osoby uprawnione do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w Krakowie, będą mogli bez dodatkowych opłat podróżować pociągami spółki Polregio na trasie „Kraków Główny” – „Krzeszowice” (w obu kierunkach) w dniach kursowania linii. Pasażerowie będą również mogli jeździć na obu liniach na podstawie biletów ważnych w pociągach spółki Polregio:

okresowych, na trasach pomiędzy dowolną stacją (przystankiem), mającą w nazwie „Kraków” (w tym „Kraków Business Park”) a inną stacją (przystankiem) oraz pomiędzy stacją (przystankiem) „Zabierzów” lub „Rudawa” a inną stacją (przystankiem), o ile na tych trasach jest obsługiwana stacja „Krzeszowice”
strefowych – czasowych lub liniowych, ważnych na trasach podanych wyżej
jednorazowych, na przejazd w jedną stronę lub „tam i z powrotem” na trasach takich, jak w biletach okresowych
Nowe linie rekreacyjne umożliwią dotarcie do przepięknie położonych zabytków, związanych z historią rodu Tęczyńskich herbu Topór. Linią LR6 dojedziemy pod gniazdo rodowe Tęczyńskich – malownicze ruiny zamku Tenczyn, wybudowane na wzniesieniu Garbu Tenczyńskiego. Z kolei linia LR9 poprowadzi w górę doliny Eliaszówki, do ufundowanego przez Agnieszkę z Tęczyńskich Firlejową, zabytkowego klasztoru karmelitów bosych w Czernej. Do kompleksu klasztornego należy również muzeum i Diabelski Most. Zabytek położony jest w rezerwacie przyrody Dolina Eliaszówki – części Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE