W skarbcu banku miał być klub nocny

Plany związane z zagospodarowaniem zabytkowego budynku przy ul. Wielopole w Krakowie okazał się zbyt kontrowersyjny. Według planów inwestora, w budynku dawnego banku miał powstać hotel a w dawnym skarbcu… klub nocny. 

fot. Mach240390 – Praca własna, CC BY 4.0,Wikipedia

Plany inwestora okazały się zbyt kontrowersyjne dla konserwatora zabytków. Nie wiadomo czy jest szansa na powstanie hotelu w zabytkowym budynku. Projekt póki co zbiera negatywne opinie.

Jak podaje Gazeta Krakowska, inwestor miał w planach zaadoptować dawny gmach PKO na 5-gwiazdkowy hotel z ok. 165 pokojami. W większości miały tworzyć dwu i trzypokojowe apartamenty. Część gastronomiczna miała być ogólnodostępna, nie tylko dla gości hotelowych i umiejscowiona na parterze.

Na razie projekt dostał negatywne opinie wystawione po kolei przez Zarząd Dróg, Wojewódzką Radę Ochrony Zabytków, ale najostrzej wypowiedział się Małopolski Konserwator Zabytków.

Jak przytacza Gazeta Krakowska, najbardziej kontrowersyjnym okazał się pomysł zorganizowania klubu nocnego w trezorze, czyli dawnym skarbcu bankowym. W wystawionej opinii konserwator zabytków delikatnie mówiąc, ostro skrytykował pomysł.

„Proponowane rozwiązanie wskazuje na całkowite niezrozumienie schematu ideowego towarzyszącego powstaniu gmachu w jego historycznej formie. Wprowadzenie do serca banku, miejsca będącego gwarancją trwałości, stabilności i mocy odrodzonej II Rzeczpospolitej funkcji rozrywkowej jest niedopuszczalne ze stanowiska konserwatorskiego”

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE