Uwaga! Tak w weekend pojadą linie sezonowe i rekreacyjne!

W najbliższy weekend będą realizowane dodatkowe kursy linii nr 134. Będzie kursować linia sezonowa nr 434, a także linie rekreacyjne nr LR0, LR1 i LR8. Dołączy do nich nowa linia nr LR6, łącząca Krzeszowice z zamkiem Tenczyn w Rudnie.

Fot. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie

Linie autobusowe do zoo:

  • nr 134 („Cracovia Stadion” – „Zoo”) – będzie kursować w godz. ok. 10.00-18.00 co ok. 15 minut.
  • nr 434 („Baba Jaga” – „Zoo”) – będzie kursować w godz. ok. 10.00-18.00 co ok. 15 minut.

Linie rekreacyjne:

  • nr LR0 („Osiedle Podwawelskie” – „Ojców Zamek”) – będzie kursować w godz. ok. 8.00-19.00 (od godz. 9 do 17 co ok. 30 minut, poza tymi godzinami co ok. ok. 60 minut)
  • nr LR1 („Nowy Kleparz” – „Niepołomice Puszcza”) – będzie kursować w godz. ok. 8.00-19.00 co ok. 45 minut
    • nr LR6 („Bronowice Małe” / „Krzeszowice Dworzec Autobusowy” – „Rudno Zamek”) – będzie kursować w godz. ok. 8.00-19.00 co ok. 60 minut (Uwaga! Rozkład jazdy dostosowany do godzin przyjazdów i odjazdów pociągi spółki Polregio, łączących Kraków i Krzeszowice).
  • nr LR8 („Bronowice Małe” – „Będkowice Pętla”) – będzie kursować w godz. ok. 8.00-19.00 co 60 minut.

Rozkłady jazdy są dostępne na stronie internetowej ztp.krakow.pl.

Uwaga! Uruchomienie linii nr LR9 na trasie „Bronowice Małe” / „Krzeszowice Dworzec Autobusowy” – „Czerna Las” z przyczyn technicznych, uzależnionych od gminy Krzeszowice, zostało wstrzymane. Linia ta zostanie uruchomiona w innym terminie.


Linie rekreacyjne wchodzą w skład sieci Komunikacji Miejskiej w Krakowie, co oznacza, że osoby posiadające bilety sieciowe na strefę pierwszą (miejską), promocyjnie mogą się nimi poruszać bez dodatkowych opłat. Natomiast osoby posiadające bilety wyłącznie na strefę drugą, promocyjnie mogą poruszać się liniami rekreacyjnymi po strefie pierwszej (miejskiej). Pozostałe osoby w przypadku braku biletu sieciowego mogą skorzystać z biletów jednorazowych dostępnych w taryfie KMK.

Ponadto, posiadacze biletów okresowych KMK (z wyłączeniem biletów na jedną linię) na dowolną strefę biletową oraz osoby uprawnione do przejazdów bezpłatnych Komunikacją Miejską w Krakowie będą mogły bez dodatkowych opłat podróżować pociągami spółki Polregio na trasie Kraków Główny – Krzeszowice (w obu kierunkach) w dniach kursowania linii oraz po całej trasie linii nr LR6.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE