Zmiana pracy dla niezaszczepionych? Minister zdrowia jest „za”

W rządzie rozważany jest pomysł zdjęcia restrykcji firmom których pracownicy są zaszczepieni. Jednocześnie pracodawcy mogliby przesuwać nieszczepionych zatrudnionych na inne stanowiska.

Fot. Shutterstock

Myślimy o takim projekcie, gdzie firmy, które wykażą, że mają zaszczepionych pracowników, zwłaszcza tych mających kontakt z klientami, nie będą miały obostrzeń – powiedział Adam Niedzielski w rozmowie z „Faktem”.

Dziennik jednocześnie informuje, że minister zdrowia przychylnie patrzy na pewne roszady w stanowiskach. „Jeśli pracownik ma kontakt z klientem, to przesunięcie go na stanowisko, na którym nie będzie stanowił zagrożenia epidemicznego, miałoby rację bytu” – potwierdza szef resortu.

O podobne kompetencje proszą sami przedsiębiorcy, którzy chcą uniknąć lockdownu. Na razie bowiem nie ma nawet przepisów, które pozwalałyby na sprawdzenie kto jest zaszczepiony, a kto nie. Specjaliści zwracają tez uwagę, że jeżeli szef nie będzie miał stanowiska dla pracownika, wtedy będzie musiał go zwolnić, by uniknąć obostrzeń.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE