Miażdżący sondaż! Takie zdanie Polacy mają o podwyżkach dla polityków

Z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu” wynika, że Polacy są zdecydowanie przeciwni podwyżkom dla polityków.

Fot. Shutterstock

Sytuacja wielu osób w związku z długotrwałym lockdownem jest dość ciężka. Przedsiębiorcy, którzy dźwigają gospodarkę zostaną niedługo obciążeni niemałą opłatą, jeżeli chodzi o składkę zdrowotną. Wiele grup społecznych, między innymi służba zdrowia protestuje przeciwko zbyt małym zarobkom.

W tej atmosferze Prezydent Andrzej Duda przyznał politykom podwyżki. Nie spodobało się to wielu osobom, co widać w najnowszym sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”.

Aż 63 proc. ankietowanych jest przeciwnych podwyżkom. 18 proc. pytanych raczej nie zgadza się z decyzją prezydenta. Tylko 5 proc. pytanych jest zdecydowanie na „tak”. Po podwyżce, która weszła w życie już od 1 sierpnia Premier i marszałkowie będą otrzymywali 20 tys. złotych wynagrodzenia, wiceministrowie około 16 tys. zł, a posłowie ok. 12 tys. złotych. W wielu przypadkach do tej kwoty doliczamy będą dodatki.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE