Biletomaty nadal z problemami. MPK zachęca do innych rozwiązań

Wciąż trwa awaria automatów z biletami. W większości z nich płatność za bilet można uregulować za pomocą karty, jednak wciąż w wielu biletomatach nie jest to możliwe. MPK zachęca do innych rozwiązań. 

Fot. Kraków w Pigułce

Technicy nadal walczą z awarią biletomatów. Część już udało się już przywrócić możliwość płatności kartą, ale wciąż u części występują takie problemy.

MPK S.A. w Krakowie zachęca jednak do korzystania z aplikacji mobilnej umożliwiającej zakup biletów okresowych. mKKM, czyli mobilna Krakowska Karta Miejska działa na urządzeniach mobilnych zarówno z systemem Android jak i IPhonach.

Jak instruuje MPK S.A. w Krakowie „Po zalogowaniu się do aplikacji użytkownicy będą mogli kupić każdy rodzaj biletu okresowego, w tym także bilet 5+1. Aby to zrobić należy wybrać „kafelek” o nawie Bilety, wybrać rodzaj biletu – normalny lub ulgowy, a następnie okres ważności biletu. Po wybraniu opcji Zapłać aplikacja przeniesie nas do opcji zapłaty. Można to zrobić BLIKiem, zwykłym przelewem lub kartą kredytową. Aplikacja służy nie tylko do nabywania biletów, ale także umożliwia okazanie specjalnego QR kodu kontrolerom biletów”

Należy jednak pamiętać by w takiej sytuacji mieć przy sobie naładowany telefon z dostępem do internetu.

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE