PILNE! Służby w gotowości! Zwołano Zespół Zarządzania Kryzysowego Miasta Krakowa!

Kraków przygotowuje się na deszczową noc. Na polecenie prezydenta Jacka Majchrowskiego zebrał się Zespół Zarządzania Kryzysowego Miasta Krakowa, złożony z przedstawicieli służb i instytucji, które odpowiadają za zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa.

Fot. Kraków w Pigułce

– Prognozy przewidują, że najbliższej nocy może spaść nawet 40 mm deszczu na metr kwadratowy – mówi zastępca prezydenta Krakowa Jerzy Muzyk. – Chcemy już teraz podjąć wszystkie możliwe działania, żeby nie dopuścić do takiej sytuacji, jaka miała miejsce w ubiegły czwartek. Szczególnie mam na myśli bezpieczeństwo mieszkańców Bieżanowa, osiedla Złocień  i innych miejsc, które w ostatnich dniach bardzo mocno ucierpiały.

W pełnej gotowości są zarówno Państwowa Straż Pożarna, jak i służby miejskie. Trwa kontrola i ewentualne oczyszczanie krat przed kolektorami. W miejskich magazynach przeciwpowodziowych od rana trwało napełnianie 1500 worków z piaskiem, które będą potem rozwożone w zagrożone miejsca. Wczesnym popołudniem z magazynów wydano także strażakom dodatkowe pompy o wysokiej wydajności. Podczas posiedzenia ZZK podjęto także decyzję o rozłożeniu jeszcze przed załamaniem pogody przez straż pożarną magistrali, która umożliwi odpompowanie wody zbierającej się w rejonie ulicy Udzieli.

W gotowości do niesienia pomocy mieszkańcom są też pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i straży miejskiej.

Jak prognozują synoptycy, od dzisiaj od godz. 23.00 do godz. 6.00 rano możliwe są gwałtowne ulewy i burze. Jednocześnie ostrzegają o spodziewanych wzrostach poziomu wody, co może spowodować podtopienia.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE