Akcja policji z krakowskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym na akwenach [WIDEO]

W okresie letnim, krakowscy policjanci podejmują szereg działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa nie tylko mieszkańcom miasta, ale także turystom wypoczywającym w Krakowie czy jego okolicach. W zeszłym tygodniu policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, funkcjonariusze z Komisariatu Wodnego Policji wraz z przedstawicielem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego a także strażnikami miejskimi oraz przedstawicielami Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Krakowa przeprowadzili kontrole kąpielisk w Przylasku Rusieckim, Bagrach oraz w Brzegach.

3 sierpnia br. w trakcie kontroli mundurowi zwracali uwagę na odpowiednie oznakowanie kąpielisk oraz przestrzeganie obowiązujących zasad przez plażowiczów. Funkcjonariusze informowali odpoczywających nad wodą o podstawowych zasadach bezpieczeństwa nad akwenami. Policyjnym działaniom, przez całe lato towarzyszą komunikaty głosowe nadawane z głośników radiowozu ostrzegające przed ryzykownym zachowaniem.
Policjanci wspólnie z krakowskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym przygotowali spot informujący o podstawowych zasadach bezpieczeństwa nad wodą, który prezentujemy poniżej.
Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE