Zamknięcie punktu szczepień! Co z zaszczepionymi pierwszą dawką?

Wojewoda małopolski podjął decyzję o zamknięciu punktu szczepień powszechnych w hali sportowej WKS Wawel przy ul. Podchorążych 3. Wszyscy pacjenci, którzy do tej pory zaszczepili się pierwszą dawką preparatu przeciw COVID-19 w tym punkcie, zostaną przekierowani do punktu w Miejskim Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych przy ul. Wielickiej 267, o czym zostaną powiadomieni za pośrednictwem wiadomości SMS. 

Fot. Pixabay

Wszystkie osoby zainteresowane szczepieniem przeciw COVID-19 mogą zarejestrować się do jednego z dwóch punktów szczepień powszechnych, w dalszym ciągu prowadzonych przez Gminę Miejską Kraków:

  • Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie, ul. Wielicka 267, tel. 12 446 75 27
  • TAURON Arena Kraków, ul. Stanisława Lema 7, tel. 12 349 15 00.

Rejestracja na szczepienia w tych punktach odbywa się za pośrednictwem dotychczas obowiązujących kanałów zapisów. Są to:

  1. bezpośredni kontakt z wybranym punktem szczepień powszechnych
  2. całodobowa i bezpłatna infolinia 989
  3. elektroniczna e-Rejestracja
  4. wysłanie wiadomości SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.

#KRAKÓWSZCZEPI

Równocześnie przypominamy, że w każdy weekend sierpnia prowadzona jest wakacyjna, plenerowa akcja #KRAKÓWSZCZEPI dla mieszkańców w specjalnie tworzonych przez miasto mobilnych punktach.

W akcji szczepień mogą uczestniczyć osoby dorosłe, posiadające e-skierowanie. Na szczepienie nie trzeba się rejestrować – wystarczy zgłosić się i wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem lub zgłosić się z uzupełnionym kwestionariuszem za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta. Szczepienia wykonywać będą wyłącznie osoby wyspecjalizowane i uprawnione, a przed dokonaniem szczepienia pacjent przejdzie standardową kwalifikację.

Akcja #KRAKOWSZCZEPI potrwa do końca wakacji w wyznaczonych terminach i punktach na mapie Krakowa, w tym w specjalnie ustawionych namiotach przy Nowohuckim Centrum Kultury i w parku Jordana oraz w dostosowanych do realizacji szczepień elektrycznych autobusach MPK SA na terenie Com Com Zone Nowa Huta, hali 100-lecia Cracovii, Nowohuckiego Centrum Kultury oraz klubu sportowego Nadwiślan.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE