Nie płaciła alimentów i ukrywała się przed policją. Wpadła przez imprezę

Minionej nocy policjanci interweniowali w jednym z budynków wielorodzinnych w Zakopanem w związku ze zgłoszeniem zakłócenia ciszy i spoczynku jego mieszkańców. Okazało się, że sprawczyni tego zajścia jest osobą poszukiwaną. Teraz 59-latka będzie miała 8 miesięcy na wyciszenie się.

Fot. Kraków w
Pigułce

Kilkadziesiąt interwencji na dobę to niemal codzienność w pracy tatrzańskich i małopolskich policjantów. Najwięcej interwencji w nocy dotyczy awantur i zakłócenia ciszy nocnej przez turystów. Wczoraj około 23.00 patrol małopolskich policjantów, którzy wspierają nas w okresie wakacji pojechał na interwencję do jednego z budynków wielorodzinnych w centrum Zakopanego. Zgłoszenie dotyczyło zakłócenia ciszy i spokoju mieszkańców bloku przez głośne krzyki, trzaskanie drzwiami oraz dobiegające odgłosy libacji alkoholowej.

Gdy małopolscy policjanci podjęli interwencję okazało się, że 59-letnia kobieta, która była sprawczynią tych hałasów jest poszukiwana do odbycia kary 8 miesięcy więzienia za nieterminowe płacenie alimentów. Zanim trafiła do policyjnego aresztu otrzymała od policjantów 300 zł mandat karny za zakłócenie ciszy nocnej.

Niestety wielu mieszkańców Zakopanego skarży się na hałasy i krzyki wydobywające się z apartamentów zlokalizowanych w budynkach wielorodzinnych. Co noc w takich sprawach interweniujemy od kilku do kilkunastu razy. Niemal każda taka sytuacja jest podstawą do interwencji, którą należy zgłosić dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE