Uwaga kierowcy! Od dziś ruch wahadłowy na moście w ciągu ul. Piastowskiej

Od soboty, 14 sierpnia most na ul. Piastowskiej będzie przejezdny, ale z ruchem wahadłowym i ograniczeniem tonażu – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Przypominamy też, że w niedzielę, z uwagi na odbywający się w tym miejscu wyścig Tour de Pologne, przez część dnia most będzie wyłączony z ruchu ogólnego. Więcej informacji o trasie przejazdu: 78. Tour de Pologne w Krakowie: zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej.

W czasie remontu mostu uwagę pracowników ZDMK zwrócił zły stan techniczny jego elementów konstrukcyjnych. Zlecone dodatkowe ekspertyzy potwierdziły obawy – na obiekcie występują uszkodzenia konstrukcji ustroju nośnego (w obrębie kratownicowych dźwigarów głównych oraz konstrukcji stalowej pomostu) o charakterze korozyjnym. Mimo że zasadnicze prace się zakończyły, ruch pojazdów na obiekcie nie może zostać przywrócony. Konieczna jest nowa organizacja ruchu, uwzględniająca wyniki ekspertyzy.

Zgodnie z zaleceniami ekspertów – na obiekcie wprowadzony zostanie ruch wahadłowy dla pojazdów do 3,5 t. Zachowany zostanie przejazd autobusów komunikacji miejskiej. Przygotowanie i wdrożenie tych zmian w organizacji ruchu potrwa około trzech tygodni.

Przewiduje się, że ta organizacja ruchu będzie obowiązywała w okresie trzech miesięcy. W tym czasie wykonane zostaną dodatkowe wzmocnienia konstrukcji stalowej. Wytyczne w tym zakresie zostaną zawarte w opracowywanej aktualnie ekspertyzie.

Ostatecznie most w ciągu ul. Piastowskiej został zakwalifikowany do gruntownej przebudowy – w okresie trzech lat Zarząd Dróg Miasta Krakowa chce zabezpieczyć środki w budżecie oraz przygotować niezbędną dokumentację i pozwolenia.

Obiekt zostanie otwarty na czas przejazdu krakowskiego etapu wyścigu Tour de Pologne, ponieważ problemem na obiekcie jest obciążenie, a nie nawierzchnia.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE