Służby w stanie gotowości. Ta noc w Krakowie może być naprawdę ciężka

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie ostrzegają przed silnym deszczem z burzami. Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje od dziś, 16 sierpnia, od godz. 21.00 do jutra, 17 sierpnia, do godz. 8.00. Wszystkie służby miejskie postawione są w stan gotowości.

Fot. Kraków w Pigułce

Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu od 25 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 90 km/h, zwłaszcza w pierwszej części okresu ważności ostrzeżenia, wtedy możliwy również grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%.

W związku z otrzymanym ostrzeżeniem meteorologicznym, Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego przygotowuje się do podjęcia działań, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom. Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Krakowa podjęło decyzję o otwarciu magazynu przeciwpowodziowego. Wszystkie służby, inspekcje, straże, miejskie spółki oraz miejskie jednostki postawione są w stan gotowości.

W rejonie zlewni Serafy i Drwiny odbyła się dziś kolejna wizja terenowa. Wzięli w niej udział przedstawiciele jednostek i spółek, miejskich i państwowych, wchodzący w skład zespołu zadaniowego, powołanego przez prezydenta Krakowa.

Burze mogą powodować zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, uszkodzenia drzewostanu, utrudnienia komunikacyjne, lokalne zalania, a tym samym stwarzać poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego. Apelujemy o ostrożność!

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE