„Smocza lokomotywa” jeździ po trasach po całym kraju i promuje Kraków

Lokomotywa PKP ze smoczym okiem, w którym odbijają się widoki Krakowa stała się inspiracją dla modelarza pana Dariusza Wnuka do stworzenia modelu lokomotywy EU 44-007. „Smocza lokomotywa” jeździ na trasach po całym kraju i promuje Kraków.

Fot. Kraków.pl

Miniatura lokomotywy powstała na bazie istniejącego modelu „Piko” w skali HO (1:87). Mierzy ona 23 centymetry i wiernie odwzorowuje oryginał, jeżdżący po polskich torach. Powstawała dwa tygodnie w pracowni poznańskiego modelarza, głównie przy użyciu kalkomanii, najbardziej zaawansowanej techniki decoupage.

Pan Wnuk tworzy lokomotywy od dziecka. Początkowo konstruował zabawki dla siebie, później dla swoich dzieci. Teraz z niegasnącą pasją odwzorowuje najciekawsze lokomotywy, które spotyka podczas podróży. Model smoczej lokomotywy przywiózł do Krakowa i podarował pracownikom Wydziału Komunikacji Społecznej UMK, organizującym kampanię promocyjną „A ty? Co widzisz w Krakowie?”

Sfotografuj „smoczą lokomotywę”

Wszystkich, którym uda się spotkać „smoczą lokomotywę” w trasie, zachęcamy do robienie jej zdjęć i wysyłania ich na adres: [email protected].

„Smocze oko” przemierza Polskę wzdłuż i wszerz na dwóch lokomotywach PKP Intercity. „Krakowskie” składy pasażerskie do końca sierpnia wyjadą na kilkanaście krajowych tras, a także zawiozą turystów do Pragi czy Berlina.

Ogólnopolska kampania pod hasłem „A Ty? Co widzisz w Krakowie?” przygotowana przez miasto oraz Małopolską Organizacją Turystyczną, ruszyła 1 czerwca i potrwa do 30 września. Kampania zachęca turystów do odwiedzania stolicy Małopolski.

Spędź wakacje w Krakowie

Ostatni weekend sierpnia i pierwszy weekend września zapowiadają się w Krakowie wyjątkowo atrakcyjnie. W ofercie miasta znajdziemy zarówno propozycje kulturalne: Wianki – Święto Muzyki, Festiwal Muzyki Filmowej, koncert poświęcony Andrzejowi Zausze, widowisko na Wiśle w ramach Wielkiej Parady Smoków, drugą odsłonę tegorocznej edycji Festiwalu Teatrów Ulicznych – 34. ULICA Festival, jak też inicjatywy sportowe: Półmaraton Marzanny i Bieg Charytatywny. Podczas weekendów: 27-29 sierpnia oraz 4-5 września z pewnością każdy znajdzie pomysł na ciekawe spędzenie czasu w naszym mieście.

Udział w większości wydarzeń jest bezpłatny, ale ze względu na obowiązujące wytyczne sanitarne, liczba miejsc jest ograniczona.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE