Tragiczna śmierć w rzece. Nie żyje 72-letni mężczyzna

Policjanci z Tarnowa wyjaśniają okoliczności utonięcia 72-latka, który niedzielne przedpołudnie spędzał nad Dunajcem w Mikołajowicach. Ciało mężczyzny, około 100 metrów od mostu zauważył w wodzie płynący rzeką kajakarz, który powiadomił służby. 

Fot. Małopolska policja

Jak wynika z policyjnych ustaleń, tarnowianin wybrał się z kolegą nad rzekę. Było upalnie, więc starszy z nich wszedł do wody, aby się ochłodzić. Przy drugim brzegu zniknął koledze z pola widzenia. Ten, nie mogąc się doczekać się współtowarzysza udał się do domu. Nietrzeźwego mężczyznę policjanci zastali w miejscu zamieszkania. Miał prawie 2,5 promila. Niestety, jego kolegi nie udało się uratować. Ciało ofiary zostało wyłowione z rzeki przez strażaków kilkaset metrów za mostem w Zgłobicach. Na miejscu pracowała grupa śledczych z prokuratorem rejonowym. Obecnie zajmują się oni wyjaśnianiem przyczyn tragicznej śmierci mężczyzny.

Apelujemy i prosimy o zachowanie ostrożności w kontaktach z wodą i korzystanie wyłącznie ze strzeżonych kąpielisk. To pierwsze utonięcie w sezonie letnim na terenie powiatu tarnowskiego. Zróbmy wszystko, aby było ostatnim .

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE