Mężczyzna próbował uprowadzić chlopca z placu zabaw! Na pomoc ruszyły inne dzieci

Daria, Nadia i Antek – mali bohaterowie z Libiąża, których odwagę i koleżeństwo docenił Komendant Powiatowy Policji w Chrzanowie insp. Michał Gamrat oraz władze Libiąża pan Burmistrz Jacek Latko oraz jego Zastępca Hubert Szumniak. Dzięki zdecydowanej postawie dzieci ojciec jednej z dziewczynek ujął, a następnie przekazał organom ścigania mężczyznę, próbującego uprowadzić chłopca z placu zabaw. Uhonorowany został także tata Darii, pan Mariusz Skoczylas, który dokonał obywatelskiego zatrzymania 65-latka.

Fot. Policja

Do groźnego zdarzenia doszło 27 maja br. na os. Flagówka w Libiążu. Dyżurny libiąskiej Policji został powiadomiony, że mieszkaniec Libiąża ujął mężczyznę, który siłą próbował wyciągnąć 7-letniego chłopca z placu zabaw. Policjanci, którzy chwilę później pojawili się na miejscu, zatrzymali 65-latka. Jak ustalili policjanci 65 – latek w pewnym momencie chwycił jedno z bawiących się dzieci i próbował siłą zaciągnąć za pobliski blok. Na ratunek koledze ruszyła jego siostra oraz jej przyjaciółka. Gdy wspólnymi siłami odbiły mężczyźnie chłopca wszyscy szybko pobiegli do swoich domów. Jedna z dziewczynek natychmiast przekazała informacje o mającym chwile wcześniej zajściu swojemu tacie, który natychmiast wybiegł na plac zabaw i ujął przebywającego tam jeszcze mężczyznę i przekazał go policjantom. 65-latek był nietrzeźwy. Po spędzonej nocy w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych chrzanowskiej komendy, prokurator przedstawił mu dwa zarzuty usiłowania uprowadzenia małoletniej osoby. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

12 sierpnia br. w Libiąskim Centrum Kultury, Komendant Komisariatu Policji w Libiążu kom.Renata Kadłuczka z ramienia Komendanta Powiatowego Policji w Chrzanowie insp.Michała Gamrata oraz Gospodarze miasta Libiąża uhonorowali małych bohaterów listami gratulacyjnymi oraz małą niespodzianką za wykazanie – pomimo swojego młodziutkiego wieku olbrzymiej odwagi i rozsądku. Przekazane dzieciom maskotki „Polisie” sprawiły im olbrzymią radość.

Listy gratulacyjne otrzymali także rodzice małych bohaterów: Anna i Daniel Batko oraz Barbara i Mariusz Skoczylasowie. To, że w sytuacji zagrożenia dzieci potrafiły się zachować tak a nie inaczej, to także zasługa dobrego i mądrego wychowania. To bardzo ważne, by dorośli tłumaczyli dzieciom, że świat może być nie tylko piękny, ale i niebezpieczny. Dlatego warto uczyć je jak postępować w chwili niebezpieczeństwa. To ważna rola nie tylko rodzinnego domu, ale i szkoły.

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE