Poszukiwania 9-letniej dziewczynki w Krakowie. Wiadomo co się z nią działo

Wczoraj po godzinie 14.00 krakowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 9-letniej dziewczynki w dzielnicy Śródmieście. Wyszła ona ze swoim psem na spacer i nie wróciła do domu przez dłuższy czas.

Fot. Małopolska policja

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji I niezwłocznie rozpoczęli działania poszukiwawcze, w które wkrótce zaangażowana została rzesza policjantów z nie tylko z miejscowej jednostki, ale również funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie i funkcjonariuszy z zespołu poszukiwawczego Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Krakowie. Do akcji wkroczyli przewodnicy z psami służbowymi przeszkolonymi do szukania osób, działania prowadzone też były z użyciem policyjnego drona. Informacja o poszukiwaniu dziecka przekazana została do MPK, Straży Miejskiej i Służby Ochrony Kolei.

 

Po kilkugodzinnych poszukiwaniach dyżurny krakowskiej komendy otrzymał informację od osób, które w parku w pobliżu ronda Matecznego, zauważyły dziewczynkę śpiącą w jednym z domków na placu zabaw. Uwagę osób zgłaszających zwrócił szczekający pies. Na miejscu pojawił się patrol z Oddziału Prewencji Policji. Jak się okazało obudzona dziewczynka była wycieńczona, głodna i zziębnięta. Jej wygląd odpowiadał rysopisowi zaginionej. Policjanci zajęli się dzieckiem zabierając je do radiowozu, gdzie 9-latka przedstawiła się i powiedziała, że zgubiła się spacerując ze swoim pupilem. Mundurowi mieli już pewność, że to osoba, której szukali od kilku godzin. Na miejsce wezwany został Zespół Ratownictwa Medycznego, jednak według lekarzy dziecko nie wymagało opieki medycznej i zostało wkrótce przekazane swojej mamie.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE